مقالات اوکی مگ

چگونه متناسب با اندام خود لباس بپوشیم؟

چگونه متناسب با اندام خود لباس بپوشیم؟

برای هماهنگ کردن لباس های مختلف با اندام تان ابتدا باید بدانید که فرم بدنتان چیست. فرم بدن در واقع همان نوع شکل بدن افراد می باشد. فرم های مختلفی برای انواع اندام تعریف شده است که هرکدام لباس های مختص به خودش را در برمی گیرد. فرم های متفاوت اندام انسان ها را معمولا براساس میوه ها و اشکال هندسی تقسیم بندی می کنند. این فرم های گوناگون، بیشتر شامل انواع گلابی شکل، مثلث معکوس(مثلثی شکل)، مستطیل شکل، سیب شکل، ساعت شنی شکل می باشد. اکثریت افراد معمولا در یکی از این دسته ها و یا ترکیبی از دو دسته قرار می گیرند که در ادامه این مقاله از سری مقالات مجله اوکی مد به بررسی هرکدام از این اندام ها و لباس متناسب با آن ها خواهیم پرداخت.

1- اندام گلابی شکل

اندام گلابی شکل اوکی مد

این نوع فرم بدن بیشتر به مانند میوه گلابی هستند، یعنی قسمت پایینی بدن پهن تر و عریض تر از قسمت بالایی آن به نظر می رسد. در واقع باسن ها از عرض شانه ها پهن تر می باشند.
اگر شما اندام گلابی شکل دارید ، به شما توصیه می کنیم، لباس هایی بپوشید که نیم تنه پایینی خود را کوچک تر نشان دهید و بیشتر تمرکزتان را به بالاتنه ی خودتان قرار دهید. پس شما بهتر است شلوارهای تنگ و بدن نما نپوشید و هنگام خرید، شلوارهایی را انتخاب کنید که بیشتر حالت گشاد و دامنی داشته باشند. شلوارهایی که از باسن و ران تا ساق پا پهن و یا راسته هستند. لباس های در رنگ های روشن را برای بالای تنه و در رنگ های تیره را برای پایین تنه استفاده کنید. لباس هایی که پایین تنه آن ها به حالت کلوش است به زیبایی اندام تان می افزاید زیرا بالای تنه شما را باریک و پایین تنه تان را هم می پوشاند. هم چنین می توانید در بالای تنه از لباس هایی که در سبک شلوغ و ناهماهنگ هستند بهره ببرید و اگر دوست دارید قد بلندتر و کشیده تر به نظر بیایید از کفش های پاشنه بلند استفاده کنید.

2- فرم بدن مثلثی شکل

اندام مثلثی شکل اوکی مد

افراد با اندام مثلثی شکل برعکس نوع قبل، عرض شانه هایشان پهن تر از باسن است و به یک مثلث معکوس شباهت دارند. در حقیقت پهنای قسمت فوقانی بدن که شامل شانه ها و قفسه سینه است موقع رسیدن به پایین تنه و کمر باریک تر می شود. در این صورت برعکس حالت قبل بیشتر برای پایین اندام تان وقت بگذارید. پس بهتر است لباس هایی بپوشید که دور کمر یا میان تنه تان را پهن تر و بزرگ تر نشان دهد، تا به تناسب اندامتان کمک بیشتری کند. پس می توانید از شلوارهای دمپا گشاد و دامن های بلند پُر چین با رنگ های روشن استفاده کنید. لباس های بندی یا حلقه ای که طول شانه و خط گردن را نمایان می کند هم برای شما مناسب نیستند.

3- اندام مستطیلی شکل

اندام مستطیلی شکل اوکی مد

در افراد با اندام مستطیلی شکل بالای تنه و پایین تنه که شامل شانه ها، باسن و دور کمر است همانند یک مستطیل از بالا به پایین تقریباً هم اندازه است و همین مزیت بزرگی برای اینگونه اندام ها محسوب می شود، زیرا دیگر نیازی نیست به خاطر بزرگی و یا پهن تر بودن، بخشی از بدن شان را کوچک تر و باریک تر نشان دهند.
اگر چنین فرم بدنی دارید بهتر است لباس هایی بپوشید که انحنا و قوس هایی را در بدن تان ایجاد کند و بازوها و پاهایتان را بلند و باریک در نظر آورد. برای ایجاد قوس و منحنی در بدن لباس های بلند و ماکسی ای را امتحان کنید که رنگ های متنوعی همراه با جزئیات زیاد دارند تا بالای تنه تان نمای زیباتری به خود بگیرد. هم چنین لباس های لایه داری بپوشید که به بدن تان شکل دهد و در نهایت در هنگام پوشیدن شلوار حتماً از کمربند محکم برای بستن کمرتان استفاده کنید.

4- فرم بدن سیبی شکل

اندام سیبی شکل اوکی مد

قسمت فوقانی اندام سیبی شکل به مانند شکل میوه سیب است و دارای وزن زیادی در بالای تنه هستند و شانه ها و کمرشان به صورت پر خود را نشان می دهد ولی به نسبت ، پاهای لاغرتری دارند.
اگر شما چنین اندامی دارید لباس هایی که در قسمت بالای تنه، بدن شما را حجیم تر نشان می دهد را استفاده نکنید، اما می توانید لباس هایی بپوشید که با کمی گشادی در قسمت شکم برآمدگی شکم تان را پنهان کنید.
معمولاً لباس هایی مناسب اندام شماست که از بالای تنه تا پایین آن به یک رنگ باشد و از لباس های با طیف های رنگی متنوع اجتناب کنید. لباس یقه هفتی بپوشید و برای دور کمر حتماً از کمربند کمک بگیرید. پوتین های کوتاه و شلوارهای جین گشاد و دامن های کوتاه هم برای اندام شما مناسب به نظر می رسند.

5- اندام ساعت شنی شکل

اندام ساعت شنی شکل اوکی مد

اندام های ساعت شنی شکل به مانند یک ساعت شنی، کمرهای کوچک و باریکی دارند که پهنای شانه ها و باسن به صورت هم اندازه می باشند. اینگونه اندام ها جزء اندام های بسیار زیبا محسوب می شوند که به دلیل فرم زیبای منحنی ها و قوس ها ، جلوه های ویژه ای به همراه دارند.
اگر شما هم از دسته افراد کمر باریک هستید پس بهتر است لباس هایی را به تن کنید که کمر باریکی شما را نمایان کند، لباس های کمرداری که دارای بالا تنه چسبان باشند.
به شما توصیه می کنیم لباس های خیلی شل و گشاد بر تن نکنید زیرا انحناهای بدن تان را می پوشاند. اگر از کمربند برای کمرتان و یا از دامن های کمربلند استفاده کنید فرم ساعت شنی بدن تان بیشتر جلوه گر می شود. هم چنین استفاده از شلوارهای تنگ و راسته متناسب با سایز ران ها و ساق پا برای شما بسیار مناسب است.

جمع بندی

در این مقاله ی اوکی مگ سعی کردیم علاوه بر انواع فرم ها و استایل های بدن افراد با شکل بدن خودمان هم بیشتر آشنا شویم تا از این پس بتوانیم لباس های متناسب با اندام بدن خودمان را خریداری کنیم و بپوشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *